Na tropie „Leśnych zwierząt” – grudzień 2018
Dom Dziecka w Kartuzach

Grudzień jest czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. 13 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu świątecznym organizowanym przez kartuski PCPR. Spotkanie otworzył Pan Starosta Bogdan Łapa. Potem spektakl teatralny pt. "Leśne święta" przeniósł nas w magiczny świat baśni... a potem wspólna zabawa, rozmowy przy kawie i poczęstunek. Dzieci chyba były grzeczne, bo odwiedził je... Święty Mikołaj z podarunkami. Wspaniała zabawa, piękne wspomnienia. Z całego serca dziękujemy!


Koncert świąteczny „Służymy dziecku i jego sprawie” – grudzień 2018
Dom Dziecka w Kartuzach

1 grudnia 2018 roku uczestniczyliśmy w wielkim wydarzeniu. Fundacja Serce im. J. Korczaka wspólnie z Polską Filharmonią Kameralną Sopot zorganizowała koncert świąteczny dla dzieci z pieczy zastępczej woj. pomorskiego.
Koncert odbył się w Operze Leśnej w Sopocie. Zagrała Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Było wzruszająco i nastrojowo. Piękna muzyka wniosła wiele radości, ciepła i miłości, które mamy nadzieję zagoszczą na długo w naszych sercach.
Koncert odbył się w roku obchodów 10-lecia działalności tej organizacji. Dzieci otrzymały przygotowane przez Fundację prezenty, które zostały przekazane w czasie koncertu. Koniec muzycznego spotkania uwieńczył wielki tort - dzieci były szczęśliwe.


100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
Dom Dziecka w Kartuzach

11 listopada 2018 roku cała Polska świętowała 100-lecie odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Po 123 latach rozbiorów nasza Ojczyzna nareszcie znów pojawił się na mapach świata.
Od rana dziękowaliśmy Bogu za dar wolności. Nasze dziękczynienie rozpoczęliśmy Mszą świętą w domowej Kaplicy. Wolność jest darem, trzeba o niego dbać, poznawać, uczyć się mądrze wybierać. Żyjemy w czasach kiedy nie musimy bronić granic naszego kraju. Jednak musimy bronić polskości. W całej Polsce miały miejsce różne wydarzenia. Ducha patriotycznego pobudzaliśmy towarzysząc koncertom, śpiewając Hymn Narodowy.


1 « [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] » 41

  

Przedszkole Sióstr Wolszty

Przedszkole Sióstr Wolszty


Przedszkole Sióstr w WolsztyniePLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE
prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a“Paulo

tel. /+48/ 586 811 975

"DOM ŚW. WINCENTEGO"

"DOM ŚW. LUDWIKI"

"NAJO CHECZ"

"DOM BŁ. S. MARTY WIECKIEJ"


Ostatnia aktualizacja 15.02.2024 18:38
Osób online: 1

stat4u
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.domdzieckakartuzy.pl 2011 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"