MISTERIUM WIELKANOCNE
Dom Dziecka w Kartuzach

W naszym Domu Wielkanocne przygotowania, poprzedziło Misterium Męki Pańskiej, wykonane przez Młodzież i Wychowawców wszystkich placówek. Razem z Jezusem przeszliśmy czternaście stacji Drogi Krzyżowej w których polecaliśmy intencje bliskie naszemu sercu . Przedstawione Misterium opowiadało o wielkiej Miłości Bożej, którą każdy z nas został obdarowany. Idąc drogą poszczególnych stacji zbliżaliśmy się do największej Tajemnicy naszej Wiary – Zmartwychwstania Pańskiego.
Po zakończonym Misterium, Siostra Dyrektor złożyła dzieciom wielkanocne życzenia; by Jezus Zmartwychwstały wlał w nasze serca wiele radości na czas spotkania z bliskimi oraz tym , którzy pozostali w te święta w naszym domu.
Na zakończenie podzieliliśmy się jajkiem a dzieci otrzymały słodką niespodziankę .


Domowa Wigilia – grudzień 2018
Dom Dziecka w Kartuzach

18 grudnia 2018 wraz z zaproszonymi gośćmi zebraliśmy się w auli Domu św. Wincentego na Spotkaniu Opłatkowym. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy Jasełkami, które przygotowywały chętne dzieci z obu placówek. Młodzież przeniosła nas do Betlejem, gdzie na nowo mogliśmy poczuć atmosferę narodzin Chrystusa. Na zakończenie odbyła się premiera teledysku nagranego przez naszych podopiecznych w profesjonalnym studio nagrań. Klip powstał z myślą o naszych dobrodziejach aby wyrazić naszą wdzięczność. Po Jasełkach Siostra Dyrektor i zaproszeni goście złożyli nam życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem.
Następnie udaliśmy się do stołówki na wspólną Wieczerzę Wigilijną, a zaraz po niej każdy na swoją Rodzinkę na dalsze świętowanie. Otrzymaliśmy prezenty i pełni radości oraz wdzięczności dzieliliśmy się swoimi przeżyciami i radowaliśmy swoją obecnością.


Piernikowa uczta – grudzień 2018
Dom Dziecka w Kartuzach

Adwentowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia to przede wszystkim uporządkowywanie naszego serca, a przy okazji porządków wokół siebie. Jednak nie zapomnieliśmy o przygotowaniach na stół wigilijny.
Aby świąteczny nastrój jeszcze bardziej zagościł w naszym domu postanowiliśmy upiec pierniczki. Radości z pieczenia było wiele :-)
Pierniki wyszły pyszne… jednak nie wszystko zjedliśmy. Część z naszych wypieków powędrowała na kiermasz szkolny ciesząc podniebienie wielu ludzi.


1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] » 41

  

Przedszkole Sióstr Wolszty

Przedszkole Sióstr Wolszty


Przedszkole Sióstr w WolsztyniePLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE
prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a“Paulo

tel. /+48/ 586 811 975

"DOM ŚW. WINCENTEGO"

"DOM ŚW. LUDWIKI"

"NAJO CHECZ"

"DOM BŁ. S. MARTY WIECKIEJ"


Ostatnia aktualizacja 15.02.2024 18:38
Osób online: 1

stat4u
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.domdzieckakartuzy.pl 2011 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"