29.06 – 12.07.2019 Wakacje w Gnieźnie
Dom Dziecka w Kartuzach

Koniec roku szkolnego był długo wyczekiwany i w końcu nastał czas wakacyjnych podróży. Jednym z przystanków było Gniezno. Pierwsza stolica Polski jest ciekawa sama w sobie: liczne muzea, Katedra, plaża, basen. Odwiedziliśmy również pobliskie miejscowości związane z początkiem naszego państwa. Byliśmy w Biskupinie, gdzie zapoznaliśmy się z kulturą neolityczną. Odwiedziliśmy Ostrów Lednicki, prawdopodobne miejsce chrztu Polski. Byliśmy w Wielkopolskim Parku Etnograficznym
w Dziekanowicach, gdzie zwiedziliśmy dawne domostwa. W międzyczasie goniliśmy „gnieźnieńskie króliki”, które odsłaniały przed nami tajemnice miasta.
Na zakończenie pojechaliśmy do Poznania, gdzie czekały na nas ciepłe wody i palmy Term Maltańskich. Po kąpieli poszliśmy do Nowego ZOO. Mimo, że temperatura nas nie rozpieszczała, to nasze serca były gorące i pełne entuzjazmu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu.
Bóg zapłać!


PIKNIK
Dom Dziecka w Kartuzach

Dnia 25.05.2018 r, młodzież z naszego domu uczestniczyła w świętowaniu dnia dziecka zorganizowanego przez Kartuski Związek Wędkarski . Wspólna zabawa odbyła się w Gaju Świętopełka na Wyspie Łabędziej. Dla dzieci czekały fantastyczne atrakcje; puszczanie wielkich baniek mydlanych a także łowienie ryb. Nie zabrakło zawodów sportowych – skoków workami, przeciągania liny. Główną niespodzianką dla dzieci było przepłynięcie motorówką przez jezioro klasztorne. W czasie wspólnego świętowania odbył się wspólny griil, w czasie którego dzieci otrzymały kiełbasę i ciepłą zupę. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły aktywnie w zaproponowanych sprawnościach zostały nagrodzone i otrzymały upominki; piłki, latawce , okulary do pływania czy smycze. Każdy uczestnik otrzymał również słodkości, które zabrał do domu. To był bardzo radosny czas, który umilił nam sobotni poranek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania festynu i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.


ŚWIĘCONKA W NASZYM DOMU
Dom Dziecka w Kartuzach

W Wielką Sobotę w Kościołach przez cały dzień trwało święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Tego dnia zebraliśmy się wspólnie z Księdzem Arkiem w naszej kaplicy na obrzędzie poświecenia pokarmów. W naszych koszach znajdowało się wiele pyszności, które spożyliśmy w niedziele Zmartwychwstania.
W koszach nie zabrakło ; chleba, wędliny, ciast, owoców i oczywiście Wielkanocnego Baranka, który symbolizuje Zmartwychwstałego Pana. Ksiądz Arek wygłosił, również do nas Słowo i przekazał najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne w imieniu Księdza Proboszcza.


1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] » 41

  

Przedszkole Sióstr Wolszty

Przedszkole Sióstr Wolszty


Przedszkole Sióstr w WolsztyniePLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE
prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a“Paulo

tel. /+48/ 586 811 975

"DOM ŚW. WINCENTEGO"

"DOM ŚW. LUDWIKI"

"NAJO CHECZ"

"DOM BŁ. S. MARTY WIECKIEJ"


Ostatnia aktualizacja 15.02.2024 18:38
Osób online: 1

stat4u
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.domdzieckakartuzy.pl 2011 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"